Каде се наоѓаме
Deweisen Building,Nanshan District,Shenzhen,China
info@feellife.com
ни е-мејл

Air Pro III

Краток опис:

 • Компактни димензии: преносни идеален уред за домашна употреба, лесен за ракување
 • Униформа честички: проникне длабоко белите дробови за да се постигне подобар третман
 • Заменливи чаша лекови: се одвојува главата за лесно чистење
 • Овозможува користење во сите правци

 • Минимална количина за нарачка: 100 Парче / Парчиња
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  параметри

  Видео

  Тагови производ

  Опис на производот

  Карактеристики:

  ● Лесен и пренослив.
  ● Ниска потрошувачка на енергија, тивка работа.
  ● операција со едно копче.
  ● Висока излезна парична казна честички.
  ● Ниска нивото на водата сензори
  ● Мулти-агол nebulization
  ● Автоматско исклучување по секоја доза лекови (10 минути се користи).
  ● Полнење преку микро USB кабел било 5V USB адаптер за напојување или приклучок директно во вашиот компјутер.

  Pakage вклучуваат:
  ● USB кабел
  ● устата парче
  ● Mask
  ● Прирачник
  ● сертификат
  ● Гаранција картичка
  ● Air Pro III main machine

  2T6A0089

 • Претходно:
 • Следно:

 • модел Има Про 3
  Напојување DC4.8V литиум titanate батерии или микро USB 5.0V
  Потрошувачка на енергија <2.5W
  Траење на батеријата Преостанатиот капацитет задржува повеќе од 80% од почетниот капацитет по 3000 циклуси на употреба.
  Nebulilzation курс 0.3ml / min ~ 0.7ml / min
  MMAD 2.5μm ~ 4.5μm
  Лекови капацитет Куп 10ml max
  Работна фреквенција 110kHz 士 10KHz
  моќ Индикација Доволно: на што укажува светлина продолжува lightingInsufficient: на што укажува светлина продолжува да трепка
  Авто-оф Автоматско исклучување по 10 минути на употреба
  Работна околина Температура: мин 5 ℃ ~ 40 ℃ макс Влажност на воздухот: max 80% RH
  складирање Температура: -20 ℃ ~ мин Макс 55 ℃ Влажност на воздухот: max 93% RH
  уред Тежина 100g (вклучувајќи ги и батериите)
  Димензии на уредот 37,6 (W) mm * 37.6 (L) * 97,7 (H) mm
  Дополнителен живот Лекови чаша: 1yearMask: 1yearNote: се заменува поради дневна фреквенција употреба.

 • Поврзани производи

  А6

  А6

  А2

  А2