Технологии - Шенжен Feellife Медицински Inc
Каде се наоѓаме
Deweisen Building,Nanshan District,Shenzhen,China
info@feellife.com
ни е-мејл

технологии

Душата на FEELLiFE: Обезбедување на 3 начин на дозирање за луѓе

1. Surge® фреквенција конверзија технологија nebulization

Спреј прилагодат на дишење фреквенција Интелигентно. Стапката на спреј и износот може да се прилагоди во зависност од фреквенцијата на дишењето на пациентот, да се зголеми брзината на таложење на течноста во длабоките белите дробови. Еден nebulization фреквенција конверзија еднаква на стариот начин nebulization три пати.

2. Авто-чистење технологија

Со уред кој може да се ослободам од инхалатор парче автоматски при вклучувањето. Инхалатор ќе влезе во режим на автоматско чистење кога е вклучено и чудак до моќ да ја извадите преостанатата дрога со поголемо влијание сила на почетокот од 5 секунди, да се намали појавата на дрога блокада.

3. Контрола на температурата на индукција и Хемиско превенција технологија Горење

индукција контрола на температура: една NTC индукција инхалатор. Инхалатор има NTC Термистор која може да детектира температурата на растворот во Купот на лек, тоа ќе ја намали температурата автоматски, кога температурата достигнува 45 ℃, главно за да се заштити активност на течноста.

 

Сува технологија гори Превенција: користење на кривите на греење да го насети ако растворот во течна магацин е исцрпена. Инхалатор ќе се исклучи надолу кога тоа сетила на решение во течност магацин се кандидира, за заштита на инхалатор парче од тоа да биде уништен од страна на суво согорување.

4. литиум titanate батериски погон систем

Со висока температура отпор, експлозија-доказ функција и со високи перформанси за безбедност, полнење и празнење може да достигне 3000 циклуси, на услугата живот е до 5 години.

5. Mesh® инхалатор парче материјал и ласерски Тенок Удирање технологија

Легура на титаниум инхалатор парче може да се отпорни на корозија, со добра биокомпатибилноста, го прави nebulization побезбедно.

Ласерски перфорација на држи дијаметар на порите на 2.5um ± 25%, го прави честички спреј повеќе деликатна, да се зголеми брзината на таложење на течноста во длабоките белите дробови, го прави апсорпција на лекот и ефикасноста стане подобро.

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион